Župné športové dni 2023

Župné športové dni 202327.09.2023 ŽUPNÉ ŠPORTOVÉ DNI 2023

Dňa 21. 09. 2023 sme sa zúčastnili Župných športových dní.

Miestom konania bol ako zvyčajne športový areál Mladá Garda STU Bratislava. Ide o najväčšiu športovú akciu pre stredoškolákov, ktorú organizuje Bratislavský samosprávny kraj. Zúčastňujú sa jej takmer všetky stredné školy z tohto kraja a žiaci si medzi sebou zmerajú svoje sily v športových a vedomostných disciplínach. Našu školu tentokrát reprezentovalo 22 žiakov. Napriek malému počtu súťažiacich môžeme skonštatovať, že sme sa opäť nestratili. Práve naopak.

- Vo vedomostnom kvíze sme sa umiestnili na skvelom treťom mieste zo všetkých zúčastnených škôl z kraja.

- V športových disciplínach dominovali naši žiaci najmä v skoku do diaľky, v ktorom sa umiestnili v prvej desiatke 3 žiaci: Jakub Kocian, Nicol Ella Paľovská a Simona Poláková. V behu na 800 m žiak Matej Ciglan získal 13. miesto, hoci bežcov bolo viac ako 60. Naše volejbalistky obsadili v základnej skupine krásne 2. miesto a len tesne im unikol postup do finále.

Škoda, že turnaj podobnej úrovne sa koná len raz za školský rok.