Postup pre FYZICKÉ OSOBY

POSTUP PRE FYZICKÉ OSOBY

 1. Nezabudnite si pred vypĺňaním formulárov vypočítať, akú sumu tvoria vaše darované 2% z dane z príjmov fyzickej osoby. Výsledok je maximálna suma, ktorú môžete darovať prijímateľovi. Ako fyzická osoba musíte darovať najmenej 3 €.

 2. V daňovom priznaní pre fyzické osoby nájdete kolónky na darovanie 2% z dane a to v prospech len jedného prijímateľa.

 3. Údaje občianskeho združenia, ktoré budete potrebovať pri vypĺňaní formulára:
  IČO: 30786801
  Právna forma: Občianske združenie
  Obchodné meno/názov: Slovenská národná federácia AIKIDO
  Ulica: M. Marečka 9
  PSČ: 841 08
  Obec: Bratislava – mestská časť Devínska Nová Ves

 4. Ak chcete, aby prijímateľ vedel, že ste mu zaslali VY 2%/3%, môžete zaškrtnúť v tlačive Súhlas so zaslaním údajov. Prijímateľ nebude vidieť presnú sumu, ktorú ste mu zaslali. 

 5. Prostredníctvom elektronického systému zašlite riadne vyplnené daňové priznanie a to do dátumu, dokedy máte podať vaše daňové priznanie. Ak s Finančnou správou nekomunikujete elektronicky, vyplnené tlačivo zašlite v lehote na Finančnú správu. Do tohoto termínu aj zaplaťte daň z príjmov - adresu nájdete TU.

  FYZICKÁ OSOBA, ktorá podáva daňové priznanie:

  Daňové priznanie fyzických osôb TYP A
  Daňové priznanie fyzických osôb TYP B

 6. Ak ste v roku 2023 pracovali ako dobrovoľník/čka a odpracovali ste minimálne 40 hodín, na ktoré máte aj potvrdenie, môžete darovať až 3% z vašej zaplatenej dane.

 7. Daňový úrad má na kontrolu údajov a podmienok zákonnú lehotu 90 dní. Do tejto lehoty musí zabezpečiť aj prevedenie sumy, ktorú ste poukázali prijímateľovi/prijímateľom.
Opýtajte sa nás